Krajské kabinety jsou u streamování pro žáky středních škol v Plzeňském kraji

Současná situace je velmi proměnlivá a přináší nové výzvy. Na jednu z nich zareagovali i zástupci Plzeňského kraje, kteří se rozhodli pro netradiční podporu výuky v tomto nelehkém období. Pod záštitou hejtmana bylo pro žáky středních škol v pondělí 30. 3. zahájeno online vysílání, které přináší zajímavá témata pod vedením lektorů přímo ze škol, či z dalších vzdělávacích a volnočasových institucí.

Streamování pro žáky probíhá každý den a jeho organizátoři sázejí na „neformální“ přístup. Proto se mezi přednášejícími budou objevovat i zástupci místních institucí jako jsou divadla, Science Center, ZOO, galerie a muzea aj., což navíc podpoří vztah k životu v daném regionu.  Nemělo by tedy jít o prosté „hraní na školu“, ale o netradiční uchopení tradičních výukových obsahů i postupů.

Do iniciativy se také aktivně zapojily krajské kabinety Český jazyk a literatura, Matematika a její aplikace a Informatika a ICT, které již od loňského roku metodicky podporují učitele v rámci projektu SYPO (NPI ČR).

V prvním týdnu vysílání se žáci zabývali výběrem vhodných knih pro chvíle volna a odpočinku, naučili se vytvářet videa a pracovat s aplikacemi zaměřenými na 3D malování. Své znalosti angličtiny si osvěžili s rodilou mluvčí z Austrálie a na závěr se vydali na návštěvu Vesmíru s lektorem z Techmania Science Center.

Streamování bude pokračovat i v následujících týdnech, neváhejte se připojit i Vy! Každý pracovní den od 10:00 na webových stránkách https://www.krizik.eu/vseobecne.

Zajímavá reportáž včetně našich webinářů zde: http://www.zaktv.cz/archiv/jak-zije-plzensky-kraj/5027.html


Autorka: Bc. et Bc. Petra Duspívová Hlávková, odborný krajský metodik v Plzeňském kraji

Zpět