Vividbooks: I při distanční hodině fyziky může být živo

Aktivně zapojit žáky v hodině fyziky je často výzva i při prezenční výuce. Při té distanční navíc takřka odpadá možnost látku názorně ukázat pomocí experimentů.

Interaktivní učebnice Vividbooks jsou vytvořeny tak, aby podporovaly aktivní zapojení žáků v hodině –⁠ a to i té distanční. Lekce obsahují názorné a interaktivní animace, které mohou částečně zastoupit experimenty a jsou ozvláštněné o rozšířenou realitu. Celý obsah je navíc k dispozici online a do konce tohoto školního roku zdarma!

Ať žije fyzika!

Vividbooks vznikly, aby ulehčily učitelům práci s přípravou zajímavé hodiny –⁠ a snaží se o to i v současné situaci. Obsahují přes 200 lekcí fyziky pro základní školy, které zahrnují interaktivní animace, shrnutí látky, otázky i odbornou metodiku pro učitele, to vše přístupné online. Při distanční výuce tak stačí žákům jen poslat odkaz na konkrétní lekci a hodina může začít.

Animace jsou pro žáky vizuálně atraktivní –⁠ mohou si je sami vracet či posouvat, a lépe tak pochopit daný jev. Důležitou součástí výuky s Vividbooks jsou také otázky, které vybízí děti k diskusi a aktivnímu přemýšlení nad problémem. Snadněji pak udrží pozornost i na dálku. Aplikace funguje nejen na chytrých zařízeních, ale přes webové rozhraní i na stolních počítačích a noteboocích.

Podívejte se na video: Jak vyzrát na fyziku? Vividbooks - YouTube 

Webinář a přístup do Vividbooks zdarma

Vzhledem k současné situaci se autoři Vividbooks rozhodli zpřístupnit celý obsah zdarma, a to od dubna až do konce června. Věří, že tak učitelům fyziky alespoň trochu ulehčí náročnou přípravu materiálů na distanční výuku. 

S žádostí o přístup i s jakýmikoliv dotazy se prosím obraťte na Lucii Pflimpfelovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Vividbooks zároveň chystají webinář, kde učitelé Petra Boháčková a Slávek Hora vysvětlí praktické využití interaktivních učebnic při distanční výuce fyziky a přidají další tipy a triky, jak se dá tato situace lépe zvládnout.

Webinář se koná 31. 3. 2021 od 18:00 a je zdarma. Přihlásit se můžete zde: ttps://forms.gle/W8nzfVr4WcYrJdFs7

Další informace o Vividbooks najdete zde: Vividbooks pro školy


Autor: Lucie Pflimpfelová, Vividbooks

Zpět