Vysočina: Netradiční oblastní setkání přírodovědců

Netradiční oblastní setkání uspořádal Krajský metodický kabinet Přírodovědné vzdělávání v Kraji Vysočina. Ona netradičnost spočívá jednak v místě konání a jednak ve faktu, že se na tomto místě ve stejném čase setkaly všechny oblastní kabinety Kraje Vysočina. 

Sedmadvacátého dubna letošního roku se do environmentálního centra PodpoVRCH v ZOO Jihlava sjelo 28 učitelů, metodiků a hostů, aby se dozvěděli novinky z projektu SYPO, získali nové tipy do výuky přírodovědných předmětů a sdíleli cenné zkušenosti. Všechny oblastní kabinety byly zastoupeny, místní Jihlava samozřejmě nejsilněji. 

Krajští metodici přírodovědného vzdělávání připravili tři workshopy, kterých se kolegové z Kraje Vysočina během akce zúčastnili. Pod širým nebem proběhl workshop „Fyzika a chemie venku“. V pirátské lodi se rozběhla plodná diskuze nad multidisciplinárním tématem výuky přírodních krajin. A navíc si všichni mohli osahat a vyzkoušet deskové hry, které se dají v přírodovědných předmětech vhodně využít. 

S krajskými metodiky jsme se shodli, že jsme domů odjížděli s velmi dobrým pocitem po příjemně a hodnotně stráveném odpoledni. Věříme, že účastníci to cítili podobně. 

            


Autor: Mgr. Roman Veselský, vyučující na Gymnáziu Žďár nad Sázavou, člen Národního kabinetu Přírodovědného vzdělávání a předseda Krajského kabinetu Přírodovědného vzdělávání v Kraji Vysočina

Zpět