Online hra Innoschool pomáhá naučit (nejen) sociálnímu podnikání

Když učení baví, má skvělé výsledky u učitelů i žáků a studentů. Přesně tak je navržená online hra Innoschool, která kombinuje seriózní hru a klasickou výuku. V tomto případě učí (nejen sociálnímu) podnikání. Jako ve skutečnosti si „hráči“ v roli podnikatelů založí svou firmu, připraví produkty a služby a nabízejí je, spravují firmu a získávají podnikatelské zkušenosti. Za dva roky se stihl tento vzdělávací nástroj pilotovat na více jak na 85 školách v 9 evropských zemích a hru si zahrálo již bezmála 2 500 žáků a studentů.

Hra InnoSchool je speciálně navržená k vytváření povědomí o sociálním podnikání, zlepšuje schopnosti a podnikatelské dovednosti žáků i učitelů. Kombinuje tradiční metody učení ve třídě s digitálními prvky a online simulací. Pomáhá budovat novou generaci podnikatelů a inovátorů a prostě ukazuje, jak na to, když chceme začít podnikat. Boří mýty a ukazuje reálný stav, jak vzniká firma a její produkty.

„Za dva roky se nám podařilo pilotovat tuto hru s 2 330 studenty z celé Evropy. V ČR se zapojilo 6 škol, velmi aktivně například Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci nebo Evropská obchodní akademie v Děčíně. Innoschool učí sociální odpovědnosti v podnikání a boří mýty, které právě o podnikání obecně kolují ve společnosti. Za 7 let své práce to je jedna z nejlepších vzdělávacích aktivit, která obohacuje výuku a studenty i učitele opravdu moc baví,“ říká Vojtěch Jíra, který je českým národním koordinátorem za Innoschool.

Hra Innoschol je samozřejmě zdarma. Pro vyzkoušení je potřebná registrace pomocí formuláře na webu innoschoolplatform.eu/cs anebo kontaktovat přímo Vojtěcha Jíru.

„Hra má celkem 6 vzdělávacích modulů, které se možné volně upravovat a implementovat do výuky. Jak budou učitelé se systémem pracovat, je zcela na nich. Buď podle přesného popisu, včetně úkolů a prezentací, nebo si obsah upraví a použije jen některé části,“ dodává Vojtěch Jíra.

Další užitečné informace v češtině naleznete na webu: dex-ic.com/innoschool_cz 

K dispozici jsou zde tyto materiály:

  • Příručka pro učitele: nástroj který pomůže s prvním nastavením hesla, ale i s popisem celé hry, cvičeními a pracovními materiály
  • Výukové prezentace – speciálně pro každý modul
  • Katalog dobré praxe – o sociálním podnikání a sociálních podnikatelích
  • Školící balíček pro učitele – dokument, který pomůže s proškolením učitelů pro výuku
  • Shrnutí implementace projektu InnoSchool – důležité informace týkající se českého pilotu – v CZ na webu dexic dex-ic.com/innoschool_cz

Jak se zapojit? Registrujte se přímo na webu innoschoolplatform.eu

Kontaktujte e-mailem českého koordinátora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Autor: Innoschool

Zpět