Setkání kabinetu cizí jazyky formou hospitace v Kadani

V úterý 11. dubna se na Gymnáziu Kadaň sešli předsedové oblastních metodických kabinetů Cizí jazyky z Ústeckého kraje. Setkání proběhlo formou hospitace pod vedením předsedy kabinetu, Mgr. Davida Ďulíka.

Na nejvyšším bodě města Kadaně nás přivítal Mgr. Tomáš Oršulák, PhD., ředitel gymnázia, a představil nám novinku, na jejímž vzniku se podílelo město Kadaň a Gymnázium 5. května - místní observatoř. Aprílové počasí nedovolilo pozorovat slunce a ani jiné vzdálené objekty, exkurze v objektu ale proběhnout mohla a z observačních kupolí jsme pozorovali alespoň dramatické výhledy a centrum města s nádhernou dominantou, gotickou radniční věží přezdívanou Cukrová.

Poté jsme se přesunuli do budovy domovského gymnázia předsedy Mgr. Davida Ďulíka – Gymnázia Kadaň, kde jsme si prohlédli vybavené učebny nejen anglického jazyka, ale také chemie, školní knihovnu i sborovnu. Pro skupinu učitelů z různých škol je nahlédnutí pod pokličku chodu a vybavení spřátelené školy inspirující zážitek – příklady dobré praxe lze samozřejmě hledat nejen v metodách, ale i ve vybavení školy.

Nad šálkem kávy a občerstvením jsme diskutovali o možnosti zřízení sdílených knihoven pro cizí jazyky mezi gymnázii zapojenými v projektu SYPO, roli literatury ve výuce a probírali funkční a osvědčené metody podporující četbu, studium literatury, maturitní četbu.

Návštěva jiné školy je stejně tak osvěžující jako cestování po památkách či do zahraničí. Uvědomíte si, že je vždy se čím inspirovat, vystoupíte ze své bubliny, na mnoho témat nahlédnete z jiného úhlu – networking, komunikace a sdílení prostě fungují.

Děkujeme za tuto příležitost.

    


Autorky: 

Zpět