1. Cojsemvyzkousela.cz ve škole i okolním vesmíru – blog Jitky Rambouskové, která je pro mě velmi inspirativní člověk, který píše o tom, co si sám prožil.

2. Moderní výuka – komunita severomoravských učitelů, zvláště Libora Klubala.

3. iPad ve výuce – pohled speciálních pedagogů.

4. i-sen.cz – další pohled speciálních pedagogů na technologie ve výuce.

5. Tybrdo.cz – blog Pavla Hodála z Brna s návody v Google.

6. Facebooková skupina Učitelé+ – zajímavé diskuze a náměty do výuky, konkrétní situace a úžasné články.

7. Facebooková skupina GEG Učte s námi 2.0 – skupina k výuce pomocí Googlu.

8. Facebooková skupina Ta učí tak a ten zas takhle – skupina učitelů nadšených pro technologie se spoustou nápadů a sdílených příprav.


9. Dejte mi pevný bod.cz a pohnu českým škoslstvím – blog Slávka Hory.

Celý webinář, ve kterém Slávek Hora mluví nejen o inspirativních webech a diskuzích, ale také například o bezpečnosti na internetu, najdete zde.

Mgr. Bohuslav Hora, učitel na ZŠ a MŠ Chraštice a ve Škole Můj Projekt – Jižní Město, Praha, působil jako lektor učitelů SIPVZ, učí informatiku a působí jako propagátor smysluplného využití ICT ve výuce a jako ICT koordinátor a metodik. V roce 2012 propadl kouzlu tabletů - nejdříve jako Androidista, následně také jako iPadista - využívá obou těchto platforem ve vzdělávání. Je aktivním členem skupiny GEG ČR a GEG Učte s námi, zúčastnil 0. ročníku Global Teacher Prize Czech Republik a skončil ve finále jako třetí. Časopisem Forbes byl v roce 2018 zařazen mezi 18 inspirativních lidí v České republice. Spolu s Petrou Boháčkovou vede blog dejtemipevnybod.cz.


Autor: redakce SYPO

Zpět