Rezervační systém u zápisu do ZŠ a MŠ

Stojí rodiče u vás ve škole při zápisech dlouhé fronty? Zkuste zlepšit organizaci zápisů pomocí online rezervačního systému připraveného na míru pro ZŠ a MŠ.

Dlouhé fronty rodičů a nových žáků při zápisech jsou ve školách a školkách během zápisů běžným jevem. Podobný problém řeší každoročně velká část základních a mateřských škol. Navíc v letošním roce, kdy je potřeba minimalizovat kontakt mezi lidmi, tento problém získává další rozměr. Některé školy a školky se již naučily k organizaci zápisů využívat online rezervační systém Reservando. Vyzkoušejte tento rezervační systém i na vaší škole.

Hlavní výhoda rezervačního systému Reservando spočívá v možnosti provést si u své školy předem online rezervaci a dostavit se k zápisu v přesně stanovený čas. Není samozřejmě nutné se spolehnout pouze na rezervační systém. Online rezervace lze pohodlně kombinovat i se současným procesem zápisu.

Pro školu zprovoznění rezervačního systému Reservando neznamená zásadní zátěž. Celý systém je provozován v cloudu, což umožnuje jeho zřízení a spuštění maximálně v řádu hodin. Jakmile škola obdrží přístupové údaje ke svému rezervačnímu systému, stačí již jen umístit na webové stránky školy odkaz pro rodiče a vytvořit první akci.

Pojďme si přiblížit, jak probíhá proces zápisu s pomocí rezervačního systému:

  1. Škola v dostatečném předstihu před zápisy vytvoří akci v rezervačním systému a informuje na svých webových stránkách rodiče o možnosti rezervace.
  2. Rodič si v přehledném rozvrhu vybere čas, který mu vyhovuje a vytvoří rezervaci.
  3. Škola se o vytvořené rezervací dozví emailovým upozorněním.
  4. V den zápisu si škola ze systému vytiskne připravený seznam rezervací a v daném čase očekává příchod budoucího žáka.

Systém nabízí i další funkce, které ušetří práci:

  • Přehledy vytvořených rezervací a jejich filtrování.
  • Exporty vytvořených rezervací do různých formátů pro další zpracování.
  • Rozšíření rezervačního formuláře o další pole, takže ještě před osobní návštěvou uchazeče může mít škola informace, které potřebuje.
  • Možnost odeslat připomínku o blížící se rezervaci na email rodiče.
  • Nastavení provozní doby nebo výjimky pro jednotlivé dny akce.
  • Tvorba opakovaných akci (např. Konzultační hodiny), které se automaticky opakují v určenou dobu.

Celý systém navíc není nutné ze strany školy jakkoli spravovat nebo provádět zálohování. Díky cloudové technologii je vše zajištěno na straně provozovatele.

Rezervační systém pro školy nemusí posloužit pouze jedenkrát ročně v průběhu zápisů. Školy rezervační systém běžně používají i pro další akce v průběhu školního roku – konzultační hodiny, zápisy do kroužků, rezervace na školní výlety a další. Funkce systém Reservando lze navíc dále rozšiřovat pomocí modulů.

Vzhledem k současné koronavirové krizi je systém školám až do 30. června nabízen zcela zdarma. Hlavní motivací je omezit kontakt osob v průběhu zápisů a zabránit tak dalšímu šíření nemoci. V případě, že byste měli zájem systém zajistit i pro vaši školu, stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Více informací o rezervačním systému Reservando naleznete na www.reservando.cz, nebo se podívejte, jak probíhá rezervace z pohledu rodičů.


Autor: Pavel Ivon, informační systém Reservando

Zpět