KIM na Vysočině je pilířem online meetingů

„Ahoj Jani, máme opravdu ochotného a šikovného kolegu KIMa (pozn. krajský ICT metodik SYPO). Pan Mareš po včerejší  podpoře s přípravou technické zkoušky setkání metodiků krajského pracoviště Jihlava v Teams a na dotazy metodiků k připojení lidí z jiných organizací a škol vytvořil názorný návod, jak se host (mimo organizaci) může připojit k Teams. Není to totiž tak jednoduché a intuitivní, jako když se hlásí na schůzku lidé z jedné organizace. Napadlo mě, jestli by nestálo za to návod nabídnout i ostatním třeba na blogu SYPO. Darina“, píše moje kolegyně Darina Čermáková, kmenový zaměstnanec NPI ČR.

A má pravdu.

Zajímá vás, jaký byl zrod návodu? Přesně podle ústřední myšlenky projektu SYPO - spojilo se pár šikovných lidí, inspirovali se navzájem a pomůcka-návod  je na světě.

Takže díky nejen Martinu Marešovi, ale i všem KIMům a metodikům z kabinetů Informatiky a ICT za to, že nás ostatní, kteří nejsme tak zdatní v ICT technologiích, podporujete a učíte. Nejen učitelům, ale i všem lidem, kteří pedagogům pomáháme, se v těchto dnech velmi zvyšuje ICT gramotnost.

V současné době se domlouváme i s kolegy z KAP a IKAP z Krajského úřadu Kraje Vysočiny na pravidelné (tentokrát ovšem online) jednání o plánování investic IKAP II. Na krajském úřadě nepracují v prostředí Office 365, ale jsou ochotni se připojit do Teamsů, jednání už se domlouvá, zkoušky spojení už proběhly.

Ještě jednou díky za to, že mohu učitelům a všem lidem, co se teď kolem školství a podpory online vzdělávání pohybují, mohu tuto větu napsat:

V případě technických problémů či nejasností se prosím obracejte  na našeho kolegu z projektu SYPO , krajského metodika ICT, Mgr. Martina Mareše, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Pan Mareš bude jako technická podpora na zkoušce spojení i na začátku Setkání přítomen.

I vy v jiných krajích máte tu možnost obrátit se na vaše krajské ICT metodiky a využít jejich ochoty a podpory.

A poznámka na konec – mluvím denně s mnoha učiteli a všichni se shodují na jednom: TĚŠÍME SE UŽ ZASE DO ŠKOLY NA BĚŽNOU VÝUKU!


Autorka: Mgr. Jana Rösslerová, odborný krajský metodik v Kraji Vysočina

Zpět