Oblastní kabinet na Uherskohradišťsku konečně "na živo"

Co dál?

Nucená přestávka ve výuce kromě jiného znemožnila prezenční setkání fandů matematiky. Nakonec se povedlo. Ve středu 10. června se sešlo na Základní škole ve Starém Městě třináct vyučujících matematiky z okresu Uherské Hradiště – v reálu na „neformálním posezení“ – oficiálně na prvním zasedání oblastního kabinetu.

Více než dvě hodiny jsme diskutovali, co nás tíží, co potřebujeme, co nám pomůže. Seznámili jsme se s pomůckami, které lze využít ve výuce, připravena byla i malá výstavka učebnic. Domluvili jsme se, nad jakými tématy se sejdeme příště, koho pozveme, co připravíme. Nejvíce problémů vzniká při přechodu mezi jednotlivými stupni škol – mezi I. a II. stupněm, mezi ZŠ a SŠ. Proto se naše pozornost soustředí prioritně na komunikaci a spolupráci mezi vyučujícími. A určitě využijeme i zkušeností s online vzděláváním, protože se otevřeli nové možnosti, nad kterými mnozí z nás v minulosti nepřemýšleli.

První setkání bylo jednoduše příjemné i přínosné.


Autorka: Jaroslava Kučová, vyučující na ZŠ Staré Město a místopředsedkyně krajského kabinetu Matematika a její aplikace ve Zlínském kraji

Zpět