Podpora pro školy se začínajícími učiteli

V rámci projektu SYPO věnujeme speciální pozornost školám, v nichž působí začínající učitelé. Naše podpora se přímo dotýká nejen začínajících učitelů, ale všech, kteří do adaptačního procesu začínajících učitelů na školách přímo zasahují, tedy také uvádějících učitelů a členů vedeníškol

Naše materiály nahlíží na danou problematiku vždy konkrétním úhlem pohledu a nabízí odpovědi na takové otázky, které vybraná skupina opravdu řeší.

Jakou podporu můžete využít?

  • Online konzultace

Máte zájem o informace týkající se podpory začínajících učitelů a funkčního nastavení adaptačního procesu? Potřebujete zkonzultovat konkrétní téma? Kontaktujte nás prostřednictvím jednoduchého formuláře.

Váš dotaz můžete položit zde

  • Webináře pro podporu začínajících učitelů

Inspiraci a praktické tipy najdete v našich bezplatných webinářích. Jejich témata připravujeme tak, aby odpovídala plynutí a průběhu školního roku.

Webináře najdete zde

Záznamy webinářů s možností získat osvědčení najdete zde

Co již probíhá?

V současnosti podporujeme téměř 200 škol se začínajícími učiteli, kterým nabízíme systém podpory. Díky němu může každá škola a každý účastník bezplatně využívat například metodickou příručku Model systému podpory začínajících učitelů s příklady inspirativní praxe, vzdělávání nebo konzultace s odborníkem.  

Profesní podporu pro další školy se začínajícími učiteli připravujeme na začátek roku 2022.

Pro informace o možnostech profesní podpory poskytované projektem SYPO kontaktujte odborného krajského metodika  ve vašem kraji. 


Spolupracujeme

Na platformě Začni učit pomáháme těm, které láká kariéra pedagoga nebo už začínají učit. Věříme totiž, že jen spokojení a motivovaní učitelé mohou mít spokojené a motivované žáky.